Materace Tychy

MATERACEM.PLimages

Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą profesjonalnego sklepu internetowego z materacami, poduszkami, wyposażeniem sypialnii i innymi atrybutami przyjemnego i zdrowego snu ! Szybka i pewna dostawa, transport gratis*, najniższe ceny,  gwarantowana najwyższa jakość i zadowolenie klientów! 

Sklep stacjonarny MATERACEM.PL mieści się w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej 1, natomiast oferta firmy skierowana jest dla całego naszego kraju, poprzez wykorzystanie sprzedaży online w sklepach materacem.pl i interjoker.pl

Poradnik

imgresAby zagwarantować sobie komfortowy i zdrowy wypoczynek podczas snu, należy poznać elementarne zasady doboru materaca. Zacznijmy od surowców z których produkuje się nowoczesne materace:

 • LATEKS – Jotrzymujemy go na bazie połączenia naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem, co daje w efekcie materiał niezwykle trwały. Cechuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu dopasowuje się idealnie do kształtu ciała. Jest wytrzymały na odkształcanie. System otworów umożliwia swobodną wymianę powietrza i ciepła, co powoduje, że materac oddycha. Właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne lateksu czynią wypełnione nim materace bardzo higienicznymi.
 • LATEKS TERMOELASTYCZNY –  nowoczesne połączenie dwóch najlepszych surowców wykorzystywanych do produkcji materacy. Surowiec ten powstaje podczas jednego procesu technologicznego, bez jakichkolwiek łączeń czy klejeń. Powoduje to możliwość wykorzystania właściwości pianki termoelastycznej i lateksu w tym samym czasie. Blok lateksu termoelastycznego reaguje dwustopniowo – z jednej strony posiada właściwości lateksu, jest bardziej elastyczny i sprężysty, a z drugiej pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury i nacisku modeluje się do kształtów ciała, idealnie je podpierając.
 • PIANKA TERMOELASTYCZNA – materiał reagujacy  na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ciała i dostosowuje się do jego kształtu, dzięki czemu zapewnia mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni.
 • OWCZA WEŁNA – jej atrybut to zatrzymywanie ciepła wytwarzanego przez organizm i dlatego stosowana jest po stronie zimowej materacy. Przejmuje wilgoć i ponownie oddaje ją do otoczenia. Znakomicie wchłania wydzielany podczas snu pot.
 • BAWEŁNA – włókno naturalne o doskonałych właściwościach higroskopijnych. W czasie snu jest w stanie przejąć prawie połowę z wytwarzającej się wilgoci ciała. Za sprawą tej właściwości chłodzi nasz organizm i zapewnia odpowiednią wentylację ciała w gorące dni. Dlatego właśnie jest stosowana na stronie letniej materaca.
 • imgresKOŃSKIE WŁOSIE – posiada wysoki współczynnik izolacji oraz bardzo dobrą elastyczność i znakomite właściwości termiczne. Jest odporne na wilgoć oraz wyjątkowo trwałe, przez co zwiększa żywotność materaca.
 • KOKOS – surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego. Ma świetne właściwości termiczne i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie i przewiewne oraz posiada właściwości antyalergiczne. Cechuje się wysoką elastycznością, pochłania wydzielany pot i wilgoć panującą w otoczeniu. Dzięki zastosowaniu płyt kokosowych uzyskuje się efekt usztywnienia materaca.
 • T 25 – pianka poliuretanowa o gęstości 25 kg/m3
 • BONNELL – sprężyny tego typu wykonane są z wysokogatunkowego drutu o średnicy 2,2 mm. Łączenia tych sprężyn wykonane są z drutu o średnicy 1,8 mm. Taka konstrukcja zapewnia dużą sztywność oraz trwałość tego typu wkładu. Wysokość wkładu 11 cm, a w przypadku materaca Uranos 6 cm. Gęstość upakowania wynosi 111 sprężyn/m˛, a w przypadku Uranosa 120 sprężyn/m2
 • SPRĘŻYNA KIESZENIOWA – wkłady tego rodzaju składa się z osobnych kieszeni ze sprężynami w środku, połączonych ze sobą za pomocą kleju i ramki otaczającej całość. Dzięki takiej konstrukcji uzyskano punktową elastyczność, która pozwala dopasować się materacowi do kształtu ciała. Wysokość wkładu 11 cm, a w przypadku materaca Nuta 15 cm. Gęstość upakowania to 260 sprężyn/m2
 • multilateks_4_MULTIPOCKET – tu zasada konstrukcji jest taka sama, jak w sprężynach typu kieszeniowego. Różnica polega na gęstości upakowania, która wynosi 500 sprężyn/m2. Powoduje to lepsze dopasowanie do kształtu ciała przy jednoczesnym zwiększeniu trwałości konstrukcji. Wysokość wkładu: 12,5 cm

Inne , równie ważne kryteria doboru materacy 

 • twardość – Materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien on stanowić dobrą podporę dla naturalnych krzywizn kręgosłupa, co wcale nie oznacza, że musi być twardy. Osoby ze stwierdzonymi schorzeniami ortopedycznymi przy wyborze twardości materaca powinny  poprosić o radę specjalistę. Czy twardość materaca, na którym śpimy, jest odpowiednia, możemy sprawdzić na podstawie ułożenia kręgosłupa:

• śpiąc na boku, zwiększamy nacisk na barki i biodra, co przy zbyt dużej twardości materaca może spowodować mrowienie w nogach i ramionach. Przy właściwej twardości kręgosłup w takiej pozycji układa się niemal w linii prostej.
• śpiąc na wznak, ciężar ciała rozkładamy na większej powierzchni – właściwą twardością materaca jest taka, przy której kręgosłup na odcinku lędźwiowym nie wygina się w łuk oraz nie przylega ściśle do materaca.

Każdy materac z naszej oferty ma w opisie informacje na temat twardości. Podając kategorie twardości, w opisach materacy jako odniesienie przyjęto wagę 80 kg.

Stopień twardości oznaczono symbolami H2 i H3:
H2 – waga ciała do 80 kg
H3 – waga ciała powyżej 80 kg

 • 5ecf4a7f6f93aee768f296a5d6e759dePokrowce – Obecnie wszystkim naszym klientom sugerujemy zakup materacy w najwyższej jakości pokrowcach do prania, co gwarantuje możliwość regularnego dbania o higienę naszego snu poprzez pranie pokrowca, a także możliwość nieograniczonej częstotliwości odwracania materaca, co jednocześnie wpływa na jego żywotność.
 • Trwałość – Trwałość materaca zapewnia jego wykonanie z wysokiej jakości surowców. W naszej ofercie znajdują się materace z naturalnych surowców takich jak: włókno kokosowe, lateks, końskie włosie, trawa morska. Zagadnienie to omówiono powyżej.
 • Cena – Płacimy za jakość i trwałość. Dlatego właśnie materace z trwałych surowców naturalnych (np. lateks) są droższe od materacy produkowanych z surowców syntetycznych i mniej trwałych (np. pianka poliuretanowa). Przed zakupem należy dokładnie ustalić wewnętrzny wymiar łóżka, ponieważ niejednokrotnie koszty ewentualnej przeróbki przekraczają koszt całego materaca.
 • Wieloosobowe – Przy zakupie materaca przeznaczonego dla dwóch osób należy wziąć pod uwagę różnicę wagi. Osoba o większej wadze odniesie wrażenie, że materac jest bardziej miękki, natomiast dla osoby lżejszej materac będzie twardszy niezależnie od jego typu. W przypadku materacy sztywniejszych oraz sprężynowych typu bonell będą odczuwalne ruchy drugiej osoby na materacu. W takim przypadku najlepiej spisują się materace lateksowe, termoelastyczne, kieszeniowe, które reagują na punktowe obciążenie.
 • Własności zdrowotne – Pojęcie jest przeważnie używane nieprawidłowo. Nie wierz zbyt łatwo reklamom, które oferują materace zdrowotne. To, co się w nich podaje, musi być poparte poważnymi testami. Jakiekolwiek określenie materac „zdrowotny” może być używane tylko wtedy, kiedy potwierdza je świadectwo i wiążąca decyzja właściwych jednostek autoryzowanych (akredytowanych zakładów badawczych). / zobacz aktualną ofertę – 

Środki zdrowotne (w tym także zdrowotne materace) można zdefiniować jako narzędzia, aparaty, dodatki czy materiały przeznaczone do prewencji, łagodzenia schorzeń, badań i diagnozy, kompensacji procesu fizjologicznego czy struktur anatomicznych, a zwłaszcza do kompensacji różnych dolegliwości zdrowotnych. Środki te muszą być testowane klinicznie, a przyrządy muszą posiadać atest bezpieczeństwa wydany przez organ państwowy: Narodowy Instytut Leków. Wyroby te są następnie obciążone niższą stawką podatku VAT.. Oferowane przez nas materace zdrowotne przeszły wiele badań i mają wiele wyjątkowych właściwości: wpływają koszystnie na krążenie krwi, ograniczają ból pleców, szyi, stawów, zapobiegają powstawaniu nowych dolegliwości, redukują nacisk i zapobiegają powstawaniu odleżyn, pomagają zwalczać problemy ze snem

 • f2_8271035-420x420_0Stelaż – Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego stelaża pod materac. Dzięki odpowiednio dobranemu stelażowi materac w okolicach bioder oraz ramion będzie się poddawał naciskowi bardziej niż w miejscach styku z pozostałymi okolicami ciała. Większość naszych modeli pozwala regulować stopień naprężenia listew pod ramionami oraz dolnym odcinkiem pleców. Dla osób lubiących w łóżku spędzać czas na czytaniu lub oglądaniu telewizji doskonałym rozwiązaniem będą stelaże z regulowanym podgłówkiem lub podnóżkiem. Pozwalają one ręcznie ustawiać kąt pochylenia niektórych partii stelaża. Bardziej wymagającym klientom polecamy stelaże regulowane elektrycznie przy pomocy przewodowego pilota.
 • Żywotność – Żywotność materaca zależy od intensywności używania, przestrzegania zaleceń eksploatacyjnych oraz jego indywidualnej budowy. Jednak nawet najtrwalszy materac ze względów higienicznych należy wymienić po upływie nie więcej niż 5 lat. Istnieje możliwość zamówienia materaca w pokrowcu do prania. Wtedy czyszczenie polega na praniu w pralce w temperaturze 60°C. W wersjach podstawowych materace można czyścić jedynie chemicznie, punktowo, bez możliwości ściągania pokrowca.

W naszym sklepie MATERACEM znajdziesz WSZYSTKIE odmiany opisywanych materacy.

materace_dla_dzieci

Dane kontaktowe firmy

MATERACEM , materace Tychy

Gliwice, Zabrze, Bytom, Rybnik, Knurów, Wodzisław Śląski, Śląsk

Sklep stacjonarny i online

PN-PT 8.00-18.00
SOBOTA 9.00-13.00
NIEDZIELA on-line 24h

E-mail: info@materacem.pl
TEL: (32) 235-33-81
GSM: 888-806-600

Zamówienia ON-LINE, przyjmowane są przez system 24 h/dobę.

ADRES DO KORESPONDENCJI, WYSYŁKI  /reklamacje:

Sklep MateraceM Gliwice

ul.Chorzowska 1

 

więcej informacji o materacach w serwisie :

materace informacje

UWAGA:

Na kopercie / paczce – KONIECZNIE należy wpisać numer zamówienia ze sklepu.

Przesyłki uniemożliwiające identyfikację towaru oraz odbiorcy nie będą odbierane.

pupa

—————————————————————-

* darmowy transport w promieniu 50 km od miasta Knurów / Gliwice

 

You may also like...