Odszkodowania Gliwice

Newexpertodszkodowania Gliwice to zespół specjalistów specjalizujący się w odzyskiwaniu najwyższych należnych odszkodowań dla swoich klientów.

Zanim jednak przedstawimy firmę bliżej – kilka podstawowych możliwości otrzymania należnego się nam odszkodowania czy też zadośćuczynienia w przypadku w którym byliśmy osobą poszkodowaną w wypadku drogowym lub ktoś z naszej bliskiej rodziny był uczestnikiem zdarzenia drogowego które wpłynęło na jego późniejsze zdrowie i życie.

slajd7Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego iż obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dotyczy każdego właściciela pojazdu mechanicznego. I to właśnie dzięki temu ubezpieczeniu możliwa jest wypłata osobie poszkodowanej należnych się jej pieniędzy. Nasza świadomość w tym zakresie niestety dalej jest na niskim poziomie dlatego postaram się to zmienić w tym artykule. W sytuacji kiedy jesteś osobą która brała udział w wypadku samochodowych a Twoje obrażenia zmusiły Ciebie do co najmniej 7 dniowego pobytu w szpitalu masz pełne prawo dochodzenia się należytego odszkodowania do 20 lat od daty zdarzenia.

I teraz powstaje pytanie skąd otrzymam należne się pieniądze. Polskie prawo przewiduje dwie możliwości jedna to wypłata środków z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego to w przypadku gdy sprawca zdarzenia nie posiadał ważnej polisy OC a drugą prawnie przewidzianą możliwością jest wypłata świadczenia z OC sprawcy. Niezależnie od tego czy sprawca posiadał czy też nie miał wymaganego ubezpieczenia należą się nam pieniądze.  Jakie istnieją możliwości rekompensaty za zdarzenie w którym braliśmy udział?  Poniżej przedstawię opisane w polskim kodeksie cywilnym świadczenia przysługujące osobie która doznała uszczerbku na zdrowiu w uproszczonej wersji :

– slajd4Jednorazowe odszkodowanie (w przypadku inwalidztwa z możliwością wykonywania innego zawodu) art. 447 K.C
– Rentę (W przypadku potrzeby zapewnienia ochrony zdrowotnej po wypadku) art. 444 § 2 K.C
– Rentę uzupełniającą  (Wyrównującą zarobki do stanu przed wypadkiem) art. 444 § 2 K.C
– Zwrot kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją (w tym przygotowanie do nowego zawodu) art. 444 § 1 K.C
– Zwrot utraconych zarobków (Przy krótszych okresach niezdolności do pracy) art. 361 K.C
– Zadośćuczynienie ( Jednorazowe świadczenie pieniężne mające na celu złagodzenie cierpień) art.444 i 445 K.C

O firmie

newexDzięki naszemu zespołowi w skład którego wchodzą: doświadczeni prawnicy, lekarze wielu specjalności, biegli sądowi jesteśmy uzyskać dla ciebie najwyższą możliwą kwotę odszkodowania a w razie potrzeby będziemy reprezentować Ciebie na drodze Sądowej.

Newexpert Kancelaria Prawna

Ul. Wielicka 16, 44-103 Gliwice

Telefony:

—————————————————-

You may also like...